Poznanskie Wiadomosci
Codziennie nowe informacje z gremedia Prawo, Kultura, Inwestycje, Design
poznanskiewiadomosci.pl

Nowy! Salon Mieszkaniowy
Mieszkania, Domy
bez Prowizji
#1 Biuro Ofert Deweloperskich
salon-mieszkaniowy.pl

Nowość! Salon Kredytowy
Oferta wielu
Banków Hipotecznych
Kredyty, Bezpłatne Doradztwo
tel. 61 67 10 600
salon-kredytowy.pl

Warunki Zabudowy, Projektowanie
Doradztwo Prawne, Urbanistyka, Projektowanie, Uzgadnianie WZ
URBANO.pl

Chcesz kupic nowe mieszkanie w Poznaniu?
Sprawdz oferte salonu mieszkaniowego nowe domy i mieszkania. Kredyty. Promocje!
salon-mieszkaniowy.pl
PKP sprzedają nieruchomości
PKP SA sprzedały dworzec kolejowy w Nowych Czaplach, w woj. lubuskim. Do sprzedaży przygotowywane są kolejne nieruchomości kolejowe w Wielkopolsce i Lubuskiem.


   Nabywcą dworca w Nowych Czaplach został wrocławianin, który wygrał przetarg nieograniczony, przeprowadzony 19 marca przez Oddział Gospodarowania Nieruchomościami PKP SA. w Poznaniu. Dworzec położony jest tuż przy granicy polsko-niemieckiej, na terenie malowniczego Parku Krajobrazowego Łuk Mużakowa. W przeszłości dworzec obsługiwał linię kolejową Stary Raduszec-Łęknica.
   PKP SA wystawiają do sprzedaży dworce, grunty, parowozownie i inne nieruchomości, które zbędne są dla działalności spółek kolejowych PKP. W zeszłym roku w województwie lubuskim i wielkopolskim sprzedane zostały m.in. dawna parowozownia w Nowych Skalmierzycach (powiat ostrowski), tereny przy dworcu kolejowym w Mroczeniu (powiat kępiński), tereny zabudowane warsztatami kolejowymi w Zbąszyniu.
   W 2010 roku wystawione zostaną do sprzedaży kolejne nieruchomości kolejowe. W maju ogłoszony zostanie przetarg na sprzedaż dworca w Kurowicach, który choć położony jest przy czynnej linii kolejowej Warszawa-Berlin, nie pełni już swych kolejowych funkcji. Wraz z wejściem Polski do strefy Schengen, trzykondygnacyjny dworzec o powierzchni 1555 m² wykorzystywany dotąd jako punkt odpraw granicznych stracił rację bytu. Wraz z dworcem sprzedany będzie grunt o powierzchni 21484 m². Cena wywoławcza wynosi 600.000 zł.
   Do sprzedaży przygotowywany jest także dworzec w Wolsztynie. Obecnie trwają tam podziały geodezyjne, których celem jest wydzielenie drogi prowadzącej na perony. Sprzedaż dworca obwarowana zostanie obowiązkiem zapewnienia przez przyszłego właściciela powierzchni niezbędnych do odprawy podróżnych. Przetarg planowany jest na koniec 2010 roku.
   Wśród innych nieruchomości PKP przeznaczonych do sprzedaży w woj. wielkopolskim i lubuskim znajdują się także: wieża ciśnień w Skokach, grunt w Czerwieńsku, na którym znajduje się schron przeciwlotniczy, dwie kamienice w Zielonej Górze przy ul. Bohaterów Westerplatte i Dworcowej, grunty inwestycyjne w Poznaniu, ośrodki wypoczynkowe w Sierakowie i Boszkowie.
Data: 01.04.2010, godzina: 15:35:53. Autor:  Barbara Kielczyk


reklama